آماده سازی جهت ایام محرم

نوشته شده توسط ahmad marateb در آبان ۲۷, ۱۳۹۱ – ۱۰:۳۰ ق.ظ -

  

با فرش شدن شبستان مسجد جامع گز این فضای مذهبی – معنوی ۸۰۰ متری نیز برای محرم و صفر آماده شد

با توجه به انحراف قبله در ساختمان مسجد جامع گز طی شبهای گذشته امام جماعت مسجد جناب آقای حجه الاسلام قوتمند با حضور در شبستان بر نحوۀ فرش کردن شبستان و تنظیم قبله و چگونگی فرش کردن فضای شبستان نظارت و از استاد حاج محمد (  دوزنده فرشهای شبستان ) نیز تقدیر و تشکر کردند.

 

مراحل پایانی بندکشی و مرمت و آجر فرش شبستان قدیمی و تاریخی مسجد جامع در حال انجام است تا این فضای حدوداً ۸۰۰ متری نیز در ایام محرم و صفر مورد بهره برداری قرار گیرد.

در ادامه مرمت شبستان قدیمی مسجد نیز شکل اصلی و اندازه محراب آن بازسازی و شفته ریزی شد تا انشاء اله در آینده کاشی کاری گردد.

اجرای پی بندی و بازسازی ازاره های بیرونی و داخل خانه سلیمان آقا برومند با پیشرفت ۸۰ درصدی توسط استاد احمدی رو به پایان است

 

طی هفته گذشته دانشجویان رشته معماری دانشگاه سپهر خورزوق از بناهای تاریخی شهر گز بویژه مسجد جامع و خانه امینیان بازدید وبا معماری این بناهای ارزشمند آشنا شدند

 


فرستاده شده در اخبار | ۲ نظر


۲ پاسخ برای “آماده سازی جهت ایام محرم”

 1. توسط ناشناس در آبان ۲۰, ۱۳۹۲ | پاسخ

  خواهشمندم اطلاعات وتصاویر بیشتری از این مسجد با ارزش در معرض بگذارید. با تشکر

 2. توسط پشتیبان وب‌سايت شورا در فروردین ۱۵, ۱۳۹۳ | پاسخ

  با سلام خدمت جناب آقای ذکاوتمند و عرض تبریک سال نو

  ضمن سپاسگزاری از زحمات جنابعالی جهت راه‌اندازی این وب‌سایت پرمحتوی و با توجه به معرفی وب‌سایت جنابعالی در وب‌سایت رسمی شورای اسلامی شهر گز برخوار در نشانی زیر:

  http://www.gazshora.ir/component/option,com_weblinks/catid,1/Itemid,6/

  لطفاً ترتیبی اتخاذ فرمایید تا لینک نشانی وب‌سایت شورا در بخش پیوندهای وب‌سایت گردشگری شهرستان شاهین‌شهر و میمه درج گردد.

  با سپاس فراوان و آرزوی بهروزی و تندرستی
  پشتیبان وب‌سایت شورای اسلامی شهر گزبرخوار

ارسال نظر