گشایش اولین موزه خصوصی در شاهین شهر

نوشته شده توسط ahmad marateb در بهمن ۲۳, ۱۳۹۱ – ۵:۰۴ ق.ظ -

  

چند ماهی قبل برای معرفی فعالیت های فرهنگی آقای آزادی فر از آزادگان دفاع مقدس با بچه های صدا و سیما به منزل ایشان رفتیم بعد از تصویر برداری و تهیه خبر کمی با ما درد و دل کرد. البته بارها با خودم صحبت کرده بود زمان هایی که برای شناسنامه کردن اشاء جمع آوری شده ی او و یا بازدید از موزه اش با دوستان و مسئولین ادارات به منزلش رفته بودم . آخر یک سالی بود که از طریق شورای شهر و شهرداری و میراث دنبال آزاد سازی خانه تاریخی کریمیان بودم تا این بنا را به موزه تبدیل کنیم و هم موزه ی آقای فروتن را سر و سامان دهیم و هم اشیاء آقای آزادی فر را در کنار آن چیدمان کنیمتا مجموعه ایی کامل و منحصر به فرد در استان و منطقه شود. ولی به قول آقای آزادی فر دریغ از قدمی و توجهی از سوی مسئولان شهر .

  
خلاصه با پیگیری های خود آقای آزادی فر و پیشنهاد اولیه شهرداری و شورای شهر شاهین شهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با حمایت فرماندار محترم و امام جمعه شهرستان و شهرداری شاهین شهرمصوب کردیم و به حمد اله امروز ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۱ با حضور مردم عزیز و دوستان و همکاران و مدیر کل محترم استان به دست استاندار محترم اولین موزه شاهین شهر در فرهنگسرای یاس واقع در محله ردانی پور شاهین شهر گشایش یافت
شاید با این کار شهرداری شاهین شهر شورای شهر و شهرداری گز هم یاد بگیرند که برای اولین موزه خصوصی کشور که آقای مجید فروتن راه اندازی کرده محلی مناسب را درنظر بگیرند و از دیگر شهر های استان عقب نمونند؟!؟

  
جا دارد از تلاشهای مهندس هاشمیان رئیس سازمان رفاهی تفریحی شهرداری و مهندس نفر این شخصیت علمی – فرهنگی و شهردار کوشا برای راه اندازی این موزه در طی ۲ ( دو ) ماه تشکر کنم. واقعاً دست تان درد نکند و خسته نباشید.

  

  


فرستاده شده در اخبار | ۲ نظر


۲ پاسخ برای “گشایش اولین موزه خصوصی در شاهین شهر”

  1. توسط حسن صفری در تیر ۲۰, ۱۳۹۲ | پاسخ

    چون موزه خصو صی میبا شد عکسی از صاحب موزه چرا نیست

  2. توسط ماهرخ در آبان ۱۵, ۱۳۹۲ | پاسخ

    ممنون

ارسال نظر