موزه آقای آزادی فر ( شاهین شهر )یکی از چهار موزه برتر کشور

نوشته شده توسط ahmad marateb در خرداد ۳, ۱۳۹۳ – ۴:۰۳ ق.ظ -

1435_1 1435_2

بعد از ایام نوروز و معرفی فعالیت موزه های سراسر کشور موزه آقای آزادی فر به عنوان یکی از ۴ موزه برتر کشورشد  لذا متن خبر سایت میراث فرهنگی کشور را اعلام میداریم

مراسم انتخاب موزه برتر

امروز ۳۱ اردیبهشت‌ماه مراسم انتخاب موزه برتر برگزار شد. این برنامه مهمانان ویژه‌ای داشت. سید محمد خاتمی،‌ رئیس جمهور دوران اصلاحات، مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی، سید محمد بهشتی، رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و دست‌اندرکاران ایکوم (کمیته ملی موزه‌های ایران)‌ از جمله مهمانان مهم این برنامه بودند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این مراسم به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه و با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سیدمحمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق، سیدمحمد بهشتی مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، احمد محیط طباطبائی و جمعی از اساتید و پیشکسوتان حوزه موزه برگزار شد.

در این مراسم که با همکاری اداره کل موزه سازمان میراث فرهنگی و کمیته ایکوم برپا شده بود، موزه‌های برتر که در ۱۲ بخش توسط داوران برگزیده شده بودند مورد تجلیل قرار گرفتند.

در بخش بازدید لوح تقدیر و جایزه برتر به موزه علو و فناوری اهدا شد، در حوزه گردآوری از میان ۱۶ شرکت کننده لوح تقدیر به موزه علوم زمینی مشهد اعطا شد، در حوزه تلاش برای بقا هیات داوران از میان ۴ شرکت کننده لوح تقدیر را به کاخ موزه نیاوران اهدا کرد، دربخش استانداردهای فیزیکی از میان ۱۶ شرکت کننده با تقدیر از باغ موزه قصر لوح تقدیر و جایزه برتر به موزه هگمتانه همدان رسید، در حوزه شعار روز جهانی موزه از میان ۱۰ شرکت کننده جایزه برتر به موزه خلیج فارس اهدا شد، در حوزه حفاظت و نگهداری از ۱۶ شرکت کننده هیات داوران موزه نیاوران را شایسته دریافت لوح تقدیر دانست، در بخش موزه و کودک لوح تقدیر نصیب موزه خلیج فارس شد، در حوزه خلاقیت و نوآوری از میان ۱۷ شرکت کننده لوح تقدیر به باغ موزه قصر اختصاص یافت، در بخش آموزش از میان ۱۹ شرکت کننده لوح تقدیر به موزه علوم و فناوری اهدا شد، در حوزه معرفی هیات داوران لوح تقدیر را به موزه علوم و فناوری اهدا کرد، در بخش توسعه مدیریت از میان ۱۰ شرکت کننده لوح تقدیر و جایزه برتر نصیب موزه علوم و فناوری شد و در بخش پژوهش از میان ۱۷ شرکت کننده جایزه برتر و لوح تقدیر به موزه حمام علی قلی آقااصفهان اهدا شد.

همچنین از میان مجموعه داران خصوصی در ۴ بخش تجلیل شد، موزه فرهنگ کودکی در بخش آموزش و پژوهش، موزه شاهین شهر در حوزه معرفی، حفاظت و نگهداری، موزه مانوک ارامنه در بخش گردآوری و موزه شاملو در بخش تلاش برای بقا مورد تجلیل قرار گرفتند.

در پایان این مراسم، تجلیل از مجید سرسنگی مدیر خانه هنرمندان ایران، اردشیر صالح‌پور از اعضای هیات داوران موزه داران برتر و کامیاب مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران توسط سیدمحد خاتمی، رئیس جمهور اسبق و مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت گرفت.


فرستاده شده در موزه ها | دیدگاه‌ها برای موزه آقای آزادی فر ( شاهین شهر )یکی از چهار موزه برتر کشور بسته هستند

متأسفم، نظرات این نوشته بسته است.