بازدید هیأت رومانیایی از شهر تاریخی گز

نوشته شده توسط ahmad marateb در دی ۲۵, ۱۳۹۲ – ۵:۰۶ ق.ظ -

1287_1 1287_2 1287_3 1287_4

همانگونه که در سایتهای خبری شهر و شهرداری منعکس شد در هفته های گذشته آقای اسماعیل جزی بعد از ارتباطات اینترنتی و . . .  رسماً از جناب آقای دکتر بهادر امینیان همشهری خوب گز وسفیرایران در رومانی دعوت به عمل آورد در یکی از سفر های خود به اصفهان و شهر گز دیداری دوستانه با جوانان و تعدادی از دانشجویان و علاقه مندان به گز داشته باشند و ایشان نیز در سفر عید ۲۰۱۴ میلادی به گز آمدند وپیرو همان دیدار که شهردار محترم و اعضای شورای شهر نیز حضور داشتند قرار شد در کنارارتباطات فرهنگی ایران با رومانی بین شهرگز و یکی از شهرهای رومانی نیز تفاهم نامه خواهر خواندگی تنظیم گردد.
پیرو همان دیدار روز دوشنبه یک گروه رومانیایی که یکی از سناتور های رومانی و رئیس دفتر ایشان و یکی از رؤسای شوراهای شهر و یکی از تجار رومانی به دیدن شهر و جاذبه ها و صنعت و . . .گز آمدند و در همین راستا مورد استقبال مسؤلان شهر و مردم فرهنگی و مهمان نواز شهرقرار گرفتند.

1287_5 1287_6
خیر مقدم  و خوش آمدگویی را شهردار و اعضای شورای شهر در ورودی شهرداری و جلسه ایی رسمی در شهرداری صورت گرفت و پس از آن راهی مسجد جامع شدند و از قدیمی ترین بنای تاریخی و مذهبی شهر دیدن کردند که معماری و زیبایی و بزرگی این بنا ،آنها را به تعجب واداشته بود و خوش بختانه صدای اذان نیز طنین انداز شد و مختصری نیز با دین و مذهب و آیین مردم شهر گز آشنا شدند  و خانم تاجر همراه هیأت تقاضای یک قرآن را نیز داشتند که به ایشان هدیه شد تا مطالعه بیشتری در مورد اسلام  داشته باشند.


فرستاده شده در اخبار | دیدگاه‌ها برای بازدید هیأت رومانیایی از شهر تاریخی گز بسته هستند

متأسفم، نظرات این نوشته بسته است.