دومین جلسه مرکزجامع فرهنگی موزه قرآن مسجد جامع گز

نوشته شده توسط ahmad marateb در دی ۱۵, ۱۳۹۲ – ۶:۲۲ ق.ظ -

1227_3 1227_4

چند صباحی است جلساتی با عنوان های فرهنگی – علمی – پژوهشی و . . . در گوشه و کنار شهر توسط گروه های متفاوتی از جمله دانشجویان و فرهنگیان و . . . تشکیل می گردد وهر کدام مسائل فرهنگی و . . . شهررا بررسی و راه چاره ایی برای آن پیدا می کنند. در این رابطه موزه نسخ و کتیبه های قرآنی مسجد جامع نیز به عنوان مرکز پژوهشی فرهنگی – علمی جامع گز نیز بدون جلسه نبوده و جمعه گذشته ( ۶/۱۰/۹۲ ) نیز جلسه دوم این مرکز با حضور دوستان فرهنگی و علمی و چهره های مردمی و ایثارگرشهر گز تشکیل شد تا گامهای اولیه برای دعوت ازعزیزان همشهری و چهره های فرهنگی و علمی و . . .  شهر کلید بخورد و قدم های نخست برای کمک به نمایندگان مردم در مجلس، شورای شهر، شهرداری و دیگر ادارات در جهت توسعه شهر برداشته شود.

1227_2 1227_1

شایان ذکر است که در این جلسه جناب آقای مهندس ناصر مشهدی زاده  مشاور طرح جامع گز نیز که برای پیگیری طرح های جامع و تفصیلی شهرهای گز – خورزوق – دولت آباد و شهرهای دیگر استان و نیزدیدار با مسؤلان استان به اصفهان و بخصوص شهرداری گز آمده بود مهمان ویژۀ این جلسه بودند و نیم ساعتی را از قابلیت ها و پتانسیل های جغرافیایی – فرهنگی – اقتصادی – مذهبی و . . .  شهر گزگفتند و تجارب خود و دوستان کاشانی و تهرانی خود را نیز در حوزه فعالیت های فرهنگی برای حاضرین در جلسه بیان داشتند و حاضرین در جلسه را تشویق برای چنین جلساتی کردند و سرانجام چنین فعالیت هایی را به موفقیت و سرافرازی  شهر گزنوید دادند.

جناب آقای مهندس مشهدی زاده  مدیر عامل شرکت مشاوران ایوان نقش جهان از مشاوران با نام و با تجربه در کشورهستند. سابقه فعالیت های قابل ملاحظه ایی چون طراحی ۲۴ کمپینگ گردشگری استان اصفهان ( از جمله کمپینگ حریم کاروانسرای گز ) و مشاور طرح های جامع گز – خورزوق – دولت آباد و مشاور طرح تفصیلی دولت آباد و شهرهایی دیگر استان و مشاور طرح های جامع و تفصیلی دیگرشهرهای کشور بخش کوچکی از کارنامه ایشان می باشد.   طراحی و برنامه ریزی طرح گردشگری شهر نیاسر کاشان توسط ایشان  نیاسر را کاندیدای شهر جهانی کرد و از یونسکو نیز لوح تقدیر گرفتند.

امید است در برنامه های آینده توسعه فرهنگی – عمرانی – گردشگری و . . .  شهر گز بتوانیم از تجربه ها و راهنمایی های ایشان استفاده کنیم.


فرستاده شده در اخبار | دیدگاه‌ها برای دومین جلسه مرکزجامع فرهنگی موزه قرآن مسجد جامع گز بسته هستند

متأسفم، نظرات این نوشته بسته است.